Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Dobra włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, pożywne i ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Mocniej wrażliwi goście degustują równie pyszne dania obiadowe – tortellini, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za dobrą restauracją włoską trzeba przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele półproduktów rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu znajdują się też mniej typowe włoskie dania, czy karta win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża wielość smaków oraz dania z różnych zakątków Włoch. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Wykwintne wina z Włoch

Żadna restauracja włoska, która ubiega się do bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie może zaniedbywać wina. Obiad koniecznie musi zawierać również wino. Lampka alkoholu to dla Włocha cos zupełnie naturalnego. zamawiamy w restauracji Najbardziej popularne wina z Włoch to toskańskie bolgheri, kalabryjskie bivongi i nuragus z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, musi posiadać bogatą kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez wahania warto odwiedzić restaurację, która umie podać nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *