opony do roweru duro

Motocykliści lub kierowcy przeróżnego typu aut całkowicie zdają sobie sprawę z tego, że by móc cieszyć się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go należycie przygotować. Wiele osób jednak nie stosuje jednakowej zasady w stosunku do rowerów, a to poważny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 28 duro

Wprawdzie rower to nie auto ani motor, dlatego lista prac, jakie powinniśmy zrealizować w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, nazbyt luźny bądź nadmiernie naciągnięty – należy go prawidłowo naciągnąć. Co więcej należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W przypadku pęknięć bądź przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie pragniemy przecież, żeby w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma obfity wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wskutek tego należy sprawić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto uczynić luz głównych śrub konstrukcji roweru, a kiedy odnajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Do tego należałoby uczynić szczegóły oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być widoczni na drodze.

To podstawowa lista czynności, które należy wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby również rower od początku do końca umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – dzięki temu będzie poprawniej chroniony podczas całego sezonu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *