Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite oraz w wielu przypadkach zawierają sporo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko odrobinę, żeby odkryć, że są ściśle mówiąc smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi towarami jakie spożywają na co dzień jest chleb i lokalna kiełbacha.

tradycyjna polska kuchnia Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, niemniej jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z porywającego chleba i dobrych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest stale wzbogacane o nowe smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w szablonowej lokalnej kuchni?

Polish Cuisine Krakow

W najwyższym stopniu stereotypowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej też odkryć ściśle mówiąc przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem rozmaitych, czasem egzotycznych potraw.
•    Prócz schematycznych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw oraz najlepsze polskie napoje oraz upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *