włoska restauracja Kraków centrum

Dobra kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Pośród wielu wariantów, jakie proponuje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, połączeń i duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Polakom włoska restauracja, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie dania to też takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Podstawowe potrawy włoskie

Pasty to podstawa włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie da się dodać do tej potrawy. restauracja włoska Kraków Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy dziczyzna oraz rożnorodne przyprawy, sprawiają, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również risotto, gnocchi, minestrone oraz szeroki wybór deserów – takich jak granita czy panettone. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *